מתי כדאי לשקול ניתוח מתיחת בטן?

 

ניתוח מתיחת בטן (Abdominoplasty) הוא הליך כירורגי המיועד לשפר את מראה הבטן על ידי הסרת עור עודף ושומן, וחיזוק שרירי הבטן. בעוד שההחלטה לעבור ניתוח כזה היא אישית, ישנם מספר מקרים בהם ניתוח מתיחת בטן עשוי להיות מומלץ:

המקרים בהם יש לשקול מתיחת בטן

1. לאחר ירידה משמעותית במשקל

אנשים שאיבדו כמות גדולה של משקל, במיוחד לאחר ניתוח בריאטרי, עשויים להישאר עם עור רפוי ועודף באזור הבטן. במקרים אלה, מתיחת בטן יכולה לסייע בהסרת העור העודף ובעיצוב מחדש של קו המותניים.

 

2. לאחר הריון ולידה

נשים רבות מוצאות שלאחר הריון ולידה, במיוחד לאחר לידות מרובות או תאומים, העור והשרירים באזור הבטן לא חוזרים למצבם הקודם. מתיחת בטן יכולה לסייע בהחזרת המראה של הבטן לפני ההריון.

 

3. שרירי בטן מופרדים

הריון או שינויי משקל קיצוניים יכולים לגרום להפרדה של שרירי הבטן (דיאסטזיס רקטי). ניתוח מתיחת בטן יכול לתקן מצב זה ולשפר את היציבה ואת התפקוד הכללי של הבטן.

 

4. עור רפוי כתוצאה מהזדקנות

עם הגיל, העור מאבד את הגמישות שלו וזה יכול להוביל לרפיון באזור הבטן. מתיחת בטן יכולה לסייע בשיפור המראה ובהחזרת מראה צעיר יותר.

 

5. הצטברות שומן עקשנית באזור הבטן

לעתים, למרות דיאטה ופעילות גופנית, ישנם אזורים בבטן שבהם השומן נשאר עקשן. מתיחת בטן, בשילוב עם שאיבת שומן, יכולה לטפל באזורים אלה.

 

6. שיפור הדימוי העצמי

עבור אנשים שסובלים מדימוי גוף נמוך בשל מראה הבטן שלהם, מתיחת בטן יכולה לספק שיפור משמעותי בביטחון העצמי ובאיכות החיים.

 

7. לאחר ניתוח בטני קודם

במקרים מסוימים, אנשים שעברו ניתוח בטני בעבר (כמו ניתוח קיסרי או כריתת כיס מרה) יכולים להיות מועמדים למתיחת בטן לשיפור הצלקות או המראה הכללי של הבטן.

סיכום

 

לסיכום, חשוב לציין כי מתיחת בטן היא ניתוח משמעותי וכרוכה בתקופת החלמה. ההחלטה לעבור ניתוח כזה צריכה להתקבל לאחר התייעצות מעמיקה עם מנתח פלסטי מוסמך, ורק לאחר שנשקלו כל האפשרויות והסיכונים.

 

תוכן עניינים

דילוג לתוכן