מאמר זה מסביר כיצד שיעורי המשכנתא, המדד החשוב ביותר לבריאות הכלכלית של משק הבית, יורדים בהתמדה בשנים האחרונות.

הלשכה להגנה פיננסית על הצרכן (CFPB) פירקה את שיעורי המשכנתא לבעלי בתים שחורים בארה"ב לפי גזע ומוצא אתני

הם מצאו כי בעלי סיכום כמעט כפול מבעלי בתים שחורים ימנעו הלוואות משכנתא למחזר מאשר אלה שנמנעו משכנתא למחזר. אנשים עם משכנתא נוטים יותר מפי שניים מאשר מלווים לסרב למבקש שחור למשכנתא. שיעור ההכחשה היה גבוה פי 2.2 בהלוואות קונבנציונאליות ופחות פי 4.5 בהלוואות משכנתא.

הפניקס

פילדלפיה ודנבר היו המטרו שבו אחוז הלווים השחורים שהכחישו הלוואות משכנתא היה הגבוה ביותר. לרוכשי בתים שחורים בסנט לואיס היה יותר מפי שניים משיעור הדחייה של בקשות ההלוואות שלהם מאשר שיעור הדחייה הכולל של האזור. מגמה זו עולה בקנה אחד עם מגמת המלווים המלווים למי שמשלם פחות מ- 60 אחוזים מהמקדמה הממוצעת – התשלום במשכנתא קונבנציונאלית, משכנתא ללא מקדמה.
כדי לקרוא עוד על מסורבי משכנתא ניתן לבקר באתר contact.org.il

עם זאת, מחקרים הראו כי מבקשי משכנתא שאינם לבנים עדיין נמצאים בסיכון גבוה יותר להידחות על ידי המלווים, גם אם הם בודקים את דירוג האשראי שלהם. אין דיווח כי המלווים שוללים משכנתא בפני מועמדים שחורים בגלל גזע או מוצא אתני.

אם מספר זה גבוה מדי

יותר מ- 43% מהמלווים מודאגים מיכולתו של הלווה לשלם תשלומים על משכנתא. אם הלוואת דירה נדחית מכיוון שהיא אינה מציעה מספיק מקדמה, המלווים חוששים שתוכלו להגיע לפיגור אחר כך. סירוב לבקשת הלוואה לא אומר שהסיכויים שלך לקבל הלוואה נעלמו, אלא רק שעליך לעשות דברים אחרת, בתקווה שמלווה ינצל סיכוי להלוות לך.

בכוונה או לא

השמטת מידע רלוונטי מיישום משכנתא שיתגלה מאוחר יותר על ידי המלווה עלול לגרום לדחיית ההלוואה שלך. מה שנראה אולי חסר משמעות או אפילו הגיוני בתהליך בקשת המשכנתא – לתהליך הבקשה יכולות להיות השלכות מפתיעות, כמו עיכוב הלוואה או אובדן הלוואה חסומה – יכול להשפיע על שיעורי הריבית. אם המבטחים מגלים בעיה או לא מצליחים למצוא את הניירת הנכונה, הם יכולים לסרב למשכנתא שלך. אם אתם עומדים בפני דחייה או סירוב לבקשת הלוואה, עליכם לבדוק האם המשכנתא שלכם מבוטחת לפני שאתם שוקלים מכירה קצרה או שוקלים אפשרויות משפטיות.

משכנתא שנדחית לפני נטילת ההלוואה לרוב מביאה לאובדן ריבית ו / או להפחתת ריבית ההלוואה

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להימנעות מדחייה של הרגע האחרון היא שמלווים למשכנתאות יזכו ויעבדו הלוואות משכנתא לפני שהם מגישים את בקשתם למשכנתא. אף על פי שזו נחשבת להתנהגות רגילה, בקשה למשכנתא שהוגשה במשך שנה על ידי מלווה משכנתא לא כשיר יכולה לגרום לדחיית משכנתא מוחלטת. נותני משכנתאות מנפיקים אז משכנתא מותנית – אישור אם הלווה עומד בהנחיות הכתובות. מבחינה משפטית, על המלווים להוציא הודעה על פעולה שלילית המסבירה מדוע בקשת המשכנתא נדחתה. על פי חוק, המלווים נדרשים לדחות בקשות לשינוי הלוואה במכתב דחייה.

אתה אמור להיות מסוגל לקחת את הלוואת הבית שלך על סמך המידע שאתה מספק למלווה שלך

דירוג האשראי שלך יהיה חלק גדול מתהליך בקשת המשכנתא, במיוחד אם תקבל הלוואה בחסות ממשלתית. כמות הנקודות המינימלית הנדרשת להבטחת משכנתא תלויה באיזה מלווה בחרתם ובאיזה סוג משכנתא אתם מחפשים. אתה יכול לקבל את המשכנתא שלך באישור מראש ממנהל השיכון הפדרלי (FHA) או ממשרד החינוך האמריקני.

בעוד שהסוכנויות המבטיחות משכנתא קבעו סטנדרטים להלוואות שהן מקבלות

ישנם מלווים שקובעים סטנדרטים גבוהים עוד יותר. פרדי מק ופאני מיי מאפשרים לחלק מהלווים להחזיק רמות חוב גבוהות יותר, בעוד שאחרים לא, על פי מינהל השיכון הפדרלי.

בשנה רגילה אינך זקוק לדירוג אשראי מושלם בכדי לזכות במשכנתא

אך עם דירוג אשראי גבוה יותר, המשכנתא שלך תאושר עד שנת 2020. בשנת "רגילה" אתה לא לא צריך "הלוואה מושלמת" כדי להגיש בקשה ולאישור משכנתא. מלווה שאישר בעבר הלוואה עם דירוג אשראי ממוצע של 620 נקודות בסולם 5.5 נקודות זקוק כעת לפחות ל 620 נקודות כדי לאשר אותה. ובשנה רגילה, אתה זקוק לזיכוי 'מושלם' בכדי לזכות במשכנתא, כאשר ה- CreditCredit.com הגבוה יותר עומד על 620.0.