המדריך המלא להזמנת אמבולנס

 

ישנם סוגים שונים של אמבולנסים, טיפולים שונים, חברות פרטיות וציבוריות. אתם לא צריכים לפתוח בדוקטורט תחום הרפואה או לשנן את כל סוגי הטיפולים אך בהחלט חשוב שתדעו מה לעשות ברגעי האמת ולתת את המענה הדרוש לסובבים אתכם ולבני משפחתכם בעת צרה.

מקרי חירום שונים

 לצערנו אתם יכולים להיתקל בסיטואציות שונות כמו תאונת דרכים וכו' שמצריכות לערב משטרה  במקרה תאונה שונים, דיווח לרשויות או הזמנת אמבולנס באופן דחוף. וחשוב מאוד שתדעו כמה שיותר על המצבים הללו. כמו כן, לנהג האמבולנס, לפרמדיקים ושאר העובדים יש ידע רב והם יתפקדו בצורה הטובה ביותר בזמן אמת אך חשוב שתדעו מה העלויות, הדיווחים והכרות מעמיקה עם הטפסים כדי שתדעו לתפקד גם אתם כאחראים בשטח.

ניתן להשתמש באמבולנס מיני להובלת החולה למקום אחר או שאמבולנס מתקדם יכול לאסוף את החולה, לשאת אותו לטיפול ולקחת אותו למתקן רפואי. בנוסף, כדאי שתכירו את הסדרי התשלום ומה החוקיות לגבי מקרים מסוימים מכיוון שאנשים מופתעים כל פעם מחדש על המחירים וסידור הטפסים.

במקרים מסוימים, כאשר קשה להעריך במדויק מה קרה בזירה, צוותי האמבולנס שמגיבים לאירוע ראשונים, יכולים להגיע עם ציוד חסר או לא מספיק מקום לפינוי. כאשר הצוות הראשוני מייצב אותו עד שמגיע אמבולנס גדול יותר עם ציוד רפואי מתקדם ויכולת להסיע אנשים מהר יותר למתקנים רפואיים.

סוגי האמבולנסים

כאשר אנחנו בנסיעה עירונית או בין עירונית ושומעים סירנה ברקע אנחנו ישר נזוז הצידה ונפנה את הדרך לאמבולנס, זה קיים בכל אחד מאיתנו וזה מה שלימדו אותי לעשות. האמבולנסים חוצים צמתים ברמזור אדום, עולים על איי תנועה והחוק מאפשר להם במצבי חירום עוד אפשרויות נוספות ע"פ הצורך.

בישראל, ישנם צוותים רפואים המעניקים טיפול חירום ראשוני בעת פינוי המטופל לבית החולים הקרוב או המתאים לתת מענה למקרה הקיים.

בין המקצועות המאיישים אמבולנסים אפשר למצוא פרמדיקים, חובשים ומגישי עזרה ראשונה שונים.

אמבולנס רגיל: אמבולנס המיועד לטפל ולהסיע חולים קלים בשכיבה, באמבולנס איש צוות אחד שהכשרתו נהג אמבולנס/ חובש רפואת חרום.

אמבולנס ביטחון: מיועד לטפל ולהסיע בשכיבה, 2 אנשי צוות שאחד מהם חובש חירום ואחד מהם נהג שלרוב גם הוא חובש

אמבולנס טיפול נמרץ: מטפל ברמה מתקדמת, לפחות שלושה אנשי צוות, רופא, פרמדיק ונהג אמבולנס.

 לסיכום הנושא, ישנם חברות אמבולנס פרטיות שיודעות לתת מענה לאמבולנס למוגבלי תנועה, הסעותל במקרים מיוחדים ועוד אופציות שונות כמעט לכל סיטואציה. שווה לקרוא עוד ולהיות מחוברים לתחום ולאופציות שיש, גם בסוגים וגם במחירים.

 

 

תחזוקת האמבולנס והמכשור

תחזוקת אמבולנס היא חלק חיוני בשמירה על צי אמבולנסים נייד ומוכן למקרה החירום הבא. כמו כן, חשוב לייעל את הזמינות וזה יכול לסייע בניהול תחזוקה מונעת של אמבולנסים מבלי להאריך את מחזור החיים של כלי רכב ובנוסף הציוד שכולל בפנים האמבולנס חייב להיות מרוענן וכל המוצרים חייבים להיות בתוקף שימוש, רשימה מלאה של הציוד הנדרש וברמה המקצועית ביותר.

אנו עוזרים לכם להבין מה ההחלטה הטובה ביותר לקבל ולהסביר שגם לכם יש משמעות בכל התהליך ובבחירת השירות, בכל המקרים, ברגעי חירום וברגעים שאפשר רגע לעצור ולחשוב. הכל תלוי במצבך האינדיבידואלי ולהחליט איזה סוג אמבולנס מתאים ביותר לצרכיך..

נהג האמבולנס וחשיבותו

חשוב להבין איך פועלת המערכת ולסמוך על שלבי המיון והמבחנים שאנשי המקצוע הללו צריכים לעבור. כל אדם רשאי לשמש כנהג אמבולנס אם עבר הכשרה מקצועית וביצע את כל השלבים שיש לעבור ע"פ החוק מכיוון שלאותו אדם ישנה אחריות גדולה על הכתפיים. ברוב המקרים, נהגי אמבולנס הם גם חובשים או פרמדיקים וזה מקל מאוד על הצוות המקצועי וישנו איש מקצוע שפועל בשני כובעים בזירת האירוע. חשוב שנהג האמבולנס יהיה עם הכישורים הדרושים לתפקיד, ידע לעבוד תחת לחץ ויפעל כזרוע מסייעת חשובה במערכה.

חשוב לזכור, רוב האנשים זונחים את הנושא החשוב הזה אך חשוב לדעת מה לעשות בעת הזמנת אמבולנס, לתפקד בלחץ ולהציל את היקרים לכם או פשוט להיות אנשים טובים יותר ולדעת איך ובמה לעזור ברגעי האמת של החיים, גם שהם פחות נעימים האחריות שלכם בשטח או בטלפון קריטית.

 

 

 

 

תוכן עניינים

דילוג לתוכן