ברור -הערכה מחדש של ההשפעות הבריאותיות והסביבתיות של חומרי הדברה כימיים -שיש צורך בדחיפות בגישה חדשה לחקלאות. ביקורת נוספת היא שההשפעות הבריאותיות הכרוניות העדינות של חומרי הדברה אינן ניתנות לזיהוי במחקרים שקבעו גבולות בטוחים. קביעת חשיפה בטוחה לחומר הדברה בודד ממעיטה בהערכות ההשפעה הבריאותית בפועל על ידי התעלמות מחשיפה כרונית למספר חומרים כימיים.

חומרי הדברה אינם מושלמים בשימושם ובהשפעתם הבריאותית והסביבתית

קיימים חומרי הדברה חלופיים, לרבות שיטות גידול המשתמשות בהדברה ביולוגית, כגון פרומונים, הדברה מיקרוביאלית ושיטות הנדסה גנטית המעכבות גידול חרקים. הראיות מראות כי חומרי הדברה חלופיים יעילים יותר משימוש בחומרים כימיים.

חומרי הדברה משמשים בסביבות עירוניות וחקלאיות

כדי להרוג מזיקים, מחלות ועשבים שוטים. הם משמשים גם באזורים גדולים כדי לשלוט באוכלוסיות גדולות של מזיקים. חומרי הדברה המשמשים בתוכנית IPM יעילים יותר מאשר חלופות כשהם זמינים, אך החלופות אינן מספיקות כדי למנוע מאוכלוסיות P להגיע לרמות מזיקות.

על ידי שימוש נכון בציוד מגן אישי

זמני כניסה חוזרים נאותים באזורי ריסוס, תיוג יעיל של מוצרים ותקנות על חומרים מסוכנים (FIFRA) ניתן להשיג חשיפה שלילית מינימאלית לחומרי הדברה. הכשרת אוכלוסיות בסיכון גבוה, כולל עובדים חקלאיים, ושימוש נכון ואחסון של חומרי הדברה יכולים להפחית את שכיחות הרעלת החרפה הדברה חריפה והשפעות בריאותיות כרוניות הקשורות לחשיפה. ה- EPA הציגה קטגוריה של חומרי הדברה בשם חומרי הדברה בסיכון מופחת לקידום פיתוח, רישום ושימוש במוצרים המפחיתים את הסיכונים לבריאות האדם ולסביבה.

למידע נוסף על מזון מהונדס גנטית והנדסה גנטית

הפחתה או ביטול של שימוש בחומרי הדברה דורשת ניהול מערכות אקולוגיות המנוהלות בקפידה באמצעות סיבוב יבולים, שיטות בריאות בקרקע טובות ובניית אוכלוסיות של מיקרואורגניזמים מועילים, חרקים וצמחים הפועלים יחד למחלקה. נגד מחלות ועשבים שוטים. אם ההתנגדות אינה מהווה בעיה, ניתן להשתמש ביעילות בחומרי הדברה להדברת מזיקים. חומרי הדברה מונעים את התפשטות המחלות, והשימוש בחומרי הדברה יכול להפחית את הסיכון לאבד יבול לעונה.

במובן הרחב

חומרי הדברה הם כימיקלים המשמשים למאבק באורגניזמים הפולשים ופוגעים בגידולים, במאגרי מזון ובבתים. הצורה הנפוצה ביותר להדברה כימית היא חומר הדברה, חומר כימי או ביולוגי שנועד להרתיע, להרתיע, לבטל או להרוג מזיק. חומרי הדברה מיקרוביאליים יכולים להילחם בסוגים רבים ושונים של מזיקים, ולכל אחד מהם יש מרכיב פעיל נפרד הספציפי למזיקי המטרה שלו.

חומרי הדברה מתייחסים לכל סוג של ריאגנט כימי המשמש בחקלאות

כדי להגן על צמחים מפני מחלות, חרקים ומכרסמים, להסדרת צמיחת הצמחים ולחיסול עשבים שוטים. חומרי הדברה הם כימיקלים המשמשים להשמדת או דחייה של רמות נמוכות של מזיקים על מנת להגן על הצמחים מפני נזקים. חומרי הדברה משמשים לא רק בחקלאות, אלא גם בתחומי הבריאות, מניעת מחלות, ייעור, גידול בעלי חיים ובריאות סביבתית.

חומרי הדברה הם חומרים חקלאיים המשמשים בקרקע חקלאית

תוכניות לבריאות הציבור ומרחבים ירוקים עירוניים להגנה על צמחים ואנשים מפני מחלות שונות. חומרי ביו -הדברה אורגני משתמש בחומרי ביו -הדברה, שהם חומרי הדברה או כימיקלים המתרחשים באופן טבעי שהתפתחו על צמחים. חומרי הדברה משמשים כאשר משתמשים בהם נכון כדי לסלק או לשלוט במגוון מזיקים חקלאיים העלולים לפגוע ביבול ובעלי חיים ולהפחית את תפוקת החקלאות.

חומרי הדברה הם חומרים או תערובות של חומרים המשמשים בחקלאות ותכניות בריאות הציבור להגנה על צמחים מפני מזיקים

עשבים ומחלות ומערכות אנושיות מפני מחלות הנגרמות על ידי וקטורים כגון מלריה, קדחת דנגה וקיסטוסומיאזיס. השימוש בחומרי הדברה כה נפוץ עד שהמושג "מטופל בחומרי הדברה" משתווה לרוב ל"הדברה ". חומרי הדברה או תערובת של חומרים משמשים בתוכניות חקלאות ובריאות הציבור כדי להגן על צמחים, מזיקים ועשבים מפני מחלות, בפרט מחלות הנגרמות על ידי וקטורים אנושיים, כגון מלריה, קדחת דנגי וקיסטוסומיאזיס.

למרות שיש אלטרנטיבות לא כימיות יעילות ואמינות עבור מזיקים רבים

חומרי הדברה כימיים הם לרוב המוצא האחרון. השיטה החקלאית הנוכחית מבוססת על שימוש נרחב בחומרי הדברה כימיים הקשורים להשפעות שליליות על בריאות האדם, חיות הבר והסביבה הטבעית [9, 11, 120, 147, 148]. בשילוב עם קוטלי עשבים ו GMO, קוטלי עשבים הם סוג ההדברה הנפוץ ביותר ומהווים 90% מכלל חומרי ההדברה המשמשים בחקלאות.
למידע מורחב אודות הדברה מקצועית עם קסם הדברות נא לגלוש לאתר kesem-hadbarot.co.il

ישנן השפעות בריאותיות שליליות רבות הקשורות לחומרי הדברה כימיים

כולל השפעות דרמטולוגיות, עיכוליות, נוירולוגיות, מסרטנות, נשימתיות, רבייתיות ואנדוקריניות [1] [2] [8] [10] [14] [30]. בצד העלות השימוש בחומרי הדברה עולה לסביבה ובריאות האדם [38] וכן עלויות פיתוח ומחקר של חומרי הדברה חדשים. למרות שיש צורך במחקר נוסף כיצד השימוש בחומרי הדברה תורם להצטברות של מתכות כבדות בגוף, קשה להוכיח השפעות בריאותיות ארוכות טווח אחרות של חומרי הדברה.

הציבור מודאג יותר ויותר מהשימוש בחומרי הדברה והשפעותיו השליליות האפשריות על בריאות האדם

חיות הבר, מי התהום ואיכות הסביבה הכוללת. בעיות בריאות הקשורות לחשיפה ארוכת טווח לחומרי הדברה בנוסף להרעלה חריפה מחשיפה בשטח, חומרי הדברה יכולים להיות בעלי השפעות בריאותיות לטווח ארוך יותר על עובדים, צרכנים ואנשים המתגוררים בקרבת חוות בהן משתמשים בחומרי הדברה. רגולטורים בכל הרמות פועלים למען מטרה משותפת להגן על הקנדים מפני הסיכונים של חומרי הדברה על ידי הבטחת תוויות של מוצרי הדברה ככאלה.

בבחינת בקשות לאישור חומרי הדברה אנו מעריכים מגוון רחב של השפעות אפשריות על בריאות האדם והסביבה הקשורות לשימוש בחומרי הדברה

יצרני הגידולים האמריקאים משתמשים בחומרי הדברה כימיים, כולל קוטלי עשבים, קוטלי חרקים וקוטלי פטריות שהותזו בשדה. דשנים מגבירים את פוריות הקרקע ומגדילים את תפוקת הצמחים, בעוד שחומרי הדברה מגנים על צמחים על ידי לחימה בעשבים (קוטלי עשבים), חרקים ונגעים (קוטלי חרקים, מכרסמים), מחלות פטרייתיות ופטריות (קוטלי פטריות).