הקדמה: מהי פסיכומטריה?

פסיכומטרי הוא המחקר המדעי של מדידה פסיכולוגית. פסיכומטרי הוא ענף בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה העוסק בתיאוריה, בטכניקה וביישום של הערכת מצבים נפשיים מנתונים אובייקטיביים.

השימוש במבחן פסיכומטרי קיים כבר למעלה מ-100 שנה, אך הוא הפך לפופולרי יותר בשנים האחרונות מכיוון שהוא מספק דרך אובייקטיבית למדידת תכונות אישיות.

מבחנים פסיכומטריים משמשים בתעשיות רבות ושונות כגון חינוך, גיוס, פסיכולוגיה קלינית ועסקים. הם משמשים גם להערכת התאמתם של אנשים לעבודות או הזדמנויות קידום. כמה דוגמאות כוללות מבחני אישיות (לדוגמה, מאיירס-בריגס סוג אינדיקטור), מבחני אינטליגנציה (למשל, סולם אינטליגנציה למבוגרים של וכסלר), מבחני כישורים (למשל, מבחן Wonderlic), ומבחני יכולת קוגניטיבית (למשל, מטריצות פרוגרסיביות של רייבן).

פסיכומטרי הוא חקר המדידה הפסיכולוגית ויישומה במבחנים מנטליים. הוא נמצא בשימוש בפסיכולוגיה כבר למעלה מ-100 שנים, אך הוא הוחל רק לאחרונה במקום העבודה על מנת לקבוע התאמה לעבודה.

ישנם סוגים רבים ושונים של מבחנים זמינים, אך לכולם יש דבר אחד במשותף: כולם נועדו למדוד את האישיות של האדם וכיצד היא קשורה לביצועי העבודה שלו.

הדרך הטובה ביותר לדעת אם מגיע לך בדיקת זכאות פסיכומטרית היא לשאול את עצמך: האם אתה רוצה שהבוס או עמיתיך לעבודה ידעו עליך יותר?

מבוא: מהי הערכה פסיכומטרית?

מבחנים פסיכומטריים משמשים להערכת התאמתו של אדם לעבודה, אישיותו ובריאותו הנפשית.

הערכה פסיכומטרית היא תהליך המסייע לחברות לקבוע האם המועמד מתאים לתפקיד או לא. זה כרוך בניתוח היכולות, הכישורים, הידע ותכונות האישיות של האדם.

הערכה פסיכומטרית מורכבת בדרך כלל מאחד או יותר מהמבחנים הבאים: מבחן אישיות, מבחן יכולת קוגניטיבית, מבחן כושר קוגניטיבי, מבחן חשיבה מילולית.

הערכה פסיכומטרית היא סוג של מבחן שמודד את הכישורים והיכולות שלך. זה יכול לשמש כדי להעריך את התאמתך לעבודה מסוימת, או כדי לעזור לך למצוא קריירה חדשה.

ישנם סוגים רבים של הערכות פסיכומטריות, כולל מבחני אישיות, מבחני אינטליגנציה ומבחני התאמה. ההערכה תימשך כשעה והיא תתבצע על ידי איש מקצוע מיומן. ההערכה תכלול בדרך כלל מענה על שאלות על נייר או על מסך מחשב, ולאחר מכן מבחן חשיבה בכתב או מילולי כלשהו.

מי זכאי לפסיכומטרי ולמה זה חשוב?

בדיקה פסיכומטרית היא סוג של הערכה המודדת את האינטליגנציה והאישיות של אדם. הוא משמש למדידת התאמתם של מועמדים למשרות בשירות הציבורי, וכן להערכת התאמתם לתפקידים ספציפיים בארגון.

השירות הציבורי מציע מבחנים פסיכומטריים לכל הפונים מחוץ לשירות הציבורי ומפנים, לרוב לפני שמציעים להם עבודה.

התהליך מבטיח שכל המועמדים עומדים בקריטריונים להעסקה.

זה גם עוזר במיון לפני העסקה, שיכול לעזור למעסיקים לזהות מועמדים בסיכון גבוה שאולי לא מתאימים לעבודות מסוימות או לסביבות עבודה מסוימות.

הזכאות לפסיכומטרי ודרישות הערכה שונות לכל מקצוע. לדוגמה, פסיכולוג מוסמך זכאי להערכת פסיכומטר, אך לא אחות מוסמכת.

מי זכאי לפסיכומטרי ולמה זה חשוב? דרישות הפסיכומטריה שונות עבור כל מקצוע. לדוגמה, פסיכולוג מוסמך זכאי להערכת פסיכומטר, אך לא אחות מוסמכת.

מהם הקריטריונים האופייניים לביצוע פסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי הוא צורת הערכה המשמשת למדידת היכולות המנטליות של האדם. הבדיקה מבוצעת לרוב על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ואנשי מקצוע נוספים. מבחנים פסיכומטריים משמשים לעתים קרובות כדי לגלות אם למישהו יש הפרעה נפשית או לזהות את הגורם לבעיות שלו.

הקריטריונים הבאים משמשים בדרך כלל לביצוע פסיכומטרי:
עבור מידע בתחום של איך יודעים אם מגיע לי בודקים זכאות הקלות בפסיכומטרי ? והקלות בפסיכומטרי כדאי להעיף מבט ב- mtml.co.il

– האדם צריך להיות בטווח הגילאים שבין 18-65

– הם צריכים להיות מסוגלים לקרוא ולכתוב באנגלית

– אסור שיהיו להם מוגבלויות פיזיות או בעיות בריאות שעלולות להפריע לביצוע הבדיקה

הערכה פסיכומטרית היא תהליך של בדיקת כישוריו ויכולותיו של האדם. הוא משמש למדידת התאמתו של אדם לעבודה או למדידת תכונות האישיות שלו.

אם אתה תוהה איך אתה יודע אם מגיע לך להיבדק על קלות הזכאות לפסיכומטרי, הנה כמה קריטריונים אופייניים המשמשים בדרך כלל בביצוע פסיכומטרי.

1) סוג העבודה:

2) ניסיון:

3) רמת השכלה:

4) תכונות אישיות:

5) כישורים ויכולות